Mjesec hrvatske knjige

Drage učiteljice i učenici,

nalazimo se u mjesecu listopadu, mjesecu koji je posvećen školskim knjižnicama u cijelom svijetu.  Zato knjižničari u školskim knjižnicama upravo sada pripremaju razne aktivnosti za vas.

U utorak, 15. listopada, započeo je i  Mjesec hrvatske knjige, mjesec koji slavi čitanje i druženje s knjigama.

Sve do 15. studenog možete sudjelovati u akciji Daruj knjigu  - uzmi časopis. Dakle, u knjižnicu možete donijeti knjigu (lektiru, enciklopediju, strip…) koja vam nije potrebna, a kući ponesite časopis.

Osim knjiga možete darovati i društvene i didaktičke igre (memory, puzzle, Čovječe, ne ljuti se, Monopoly….) te crtane filmove na DVD-ima  i također dobiti besplatno jedan broj časopisa.

Knjige i igre koje darujete knjižnici moraju biti uredne i očuvane, a DVD-i ispravni i prikladni za vaš uzrast.

29. listopada (utorak) – posjetite knjižnicu i upoznajte neke od glazbenih instrumenata. Naučite ponešto o njima, poslušajte ih, zasvirajte….

Za učenike 5. i 6. razredabit će organizirana radionica „Budi u ritmu“ u kojoj ćemo kombinirati čitanje, glazbu, pokrete…

Sve dok traje Mjesec hrvatske knjige na stolovima u školskoj knjižnici očekuju vas zabavne  aktivnosti na temu glazbe - bojanke, mozgalice, kreativne radionice, obilježivači koje možete izraditi i/ili ponijeti sa sobom….

Uključili mso se u Bookmark project - projekt razmjene straničnika/obilježivača koji svake godine organizira Međunarodno udruženje školskih knjižničara (IASL). Obilježivače u digitalnom obliku razmjenjujemo sa školom iz Portugala, a obične sa školom iz Rumunjske. Ako ste kreativni, priključite nam se u izradi.... :)

Posjetite školsku knjižnicu i uživajmo zajedno u knjigama, glazbi, ritmu, čitanju….

Vaše knjižničarke:

Gabrijela Blekić

Sanja Brajko

objavio: Gabrijela Blekić   datum: 17. 10. 2019.

« Ožujak 2024 »

Ovaj mjesec: 1936