Na samom početku obilježavanja,4.10.2023. u suradnji s učenicima 4.b razreda  i njihovom učiteljicom postavljena je svečana etno izložbe u holu naše škole. Prikazani su  pekarski proizvodi i tradicijski uporabni predmeti namijenjeni izradi i blagovanju kruha i plodova Zemlje. Bogata kulturna baština Slavonije  prikazana je kroz stare ručne radove, tradicijske predmete te plodove Zemlje.

Slijedile su aktivnosti  istraživanja o vrstama kruha i brašna kao i namirnica od kojih se može napraviti kruh. Sakupljali smo tradicionalne recepte o izradi kruha i pekarskih proizvoda.  Tom prilikom smo proučavali stare kuharice : Mira Vučetić,KUHARSTVO;Poljoprivredni nakladni zavod,Zagreb;1959. i  Paula Zakonjšek, PRAKTIČNA KUHARICA;Seljačka sloga,Zagreb 1957.

Razgovarali smo i o ekološkom  zbrinjavanju i iskorištavanju ostataka pekarskih proizvoda.

Na razrednom panou objavili smo "Mudre izreke o kruhu-da se ne zaboravi"  i postavili likovne uratke na temu KRUH I JABUKA, kao osnovnih simbola prehrane  kroz povijest.

Učenici  dramsko-recitatorske skupine našeg razreda uvježbali su i izveli igrokaz pod nazivom  Domaća zadaća za Dane  kruha,C. Goluže pred razredom.

Posebnu radost u razredu je izazvala radionica izrade štrudle od jabuka tzv..“Štrudlijada u 4.a“ (13.10.) u kojoj su sudjelovali svi učenici u svim etapama rada te u suradnji sa školskim kuharicama prilikom pečenja štrudle.

Zajedno smo se počastili proizvodom naših ruku  i uživali u okusima plodova jeseni.

Učiteljica Željka Babić