Vraćanje udžbenika

Dragi učenici i roditelji,

kako se približava kraj nastave, slijedi nam i vraćanje udžbenika.

Svaki razred vraća određene udžbenike pa pogledajte što točno vraća svaki razred.

1. razred – vraća udžbenike iz Vjeronauka
  2. razred – ne vraća ništa
  3. razred – ne vraća ništa
  4. razred – vraćaju udžbenike iz Hrvatskoj jezika, Prirode i društva, Glazbene kulture i Vjeronauka
  5. razred – vraćaju udžbenike iz Hrvatskog jezika, Matematike, Geografije, Glazbene kulture, Informatike, Likovne kulture, Prirode, Tehničke kulture, Povijesti i Vjeronauka
  6. razred – ne vraća ništa
  7. razred – vraća udžbenike iz Geografije, Biologije, Fizike i Kemije
  8. razred – vraća udžbenike iz Hrvatskog jezika, Matematike, Glazbene kulture, Geografije, Likovne kulture, Povijesti, Tehničke kulture, Vjeronauka i Informatike.

Ostali udžbenici i dopunski obrazovni materijali (radne bilježnice) korišteni u  šk. god. 2019./2020.  radnog su karaktera i namijenjeni jednogodišnjem korištenju ili su zastarjeli te ih UČENICI NE TREBAJU VRAĆATI.

Prema Naputku o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz državnoga proračuna učenici udžbenike vraćaju na kraju nastavne godine, odnosno na kraju popravnog ispita. Ako učenici izgube ili zbog nepažljivog postupanja onemoguće ponovno korištenje udžbenika predviđenih za višegodišnje korištenje, dužni su nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenikaUčenik koji ne vrati udžbenike koje je zadužio prethodne školske godine, odnosno ne nadoknadi štetu, neće moći zadužiti udžbenike za novu školsku godinu.

Udžbenike će učenici vraćati zadnjeg dana nastave (24. lipnja 2020.g.).

Razredna nastava (1. i 4. razred)

Učenici donose udžbenike s popisa u vrećici na koju treba napisati ime i prezime, razred i iz kojih udžbenika predmete vraćaju. Razrednici će pregledati udžbenike s popisa.

Predmetna nastava (5., 7. i 8. razred)

Učenici predmetne nastave trebaju doći u određeno vrijeme na dvoranski ulaz. Na ulazu u trim-kabinet razrednici trebaju pregledati udžbenike koje učenici vraćaju. Učenici ih trebaju vratiti u vrećici te napisati ime i prezime, razred i iz kojeg predmeta udžbenike vraćaju.

Učenici predmetne nastave vraćaju udžbenike 24.6.2020.g. po sljedećem rasporedu:

5.a – u 12 sati ispred dvoranskog ulaza

5.b –  u 12:30  ispred dvoranskog ulaza

7.a – u 13 sati ispred dvoranskog ulaza

7.b – u 13:30 ispred dvoranskog ulaza

8.a – u 14 sati ispred dvoranskog ulaza

8.b – u 14:30 ispred dvoranskog ulaza

Molimo učenike da budu na dvoranskom ulazu u predviđeno vrijeme. Vraćene udžbenike pregledat će razrednik i knjižničarka. Učenici trebaju paziti na razmak i ne zadržavati se dugo u prostoru škole nakon povrata udžbenika. Ako učenik ne vrati udžbenike, neće ostvariti pravo na besplatne udžbenike iduće školske godine.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja za sljedeću školsku godinu 2020./2021. osigurava besplatne udžbenike za sve učenike osnovnih škola, a za dopunske obrazovne materijale (radne bilježnice) potvrda se još očekuje pa pratite mrežnu stranicu škole.

Knjižničarka:

Sanja Brajko

objavio: Gabrijela Blekić   datum: 18. 6. 2020.

« Ožujak 2024 »

Ovaj mjesec: 1944