VRAĆANJE UDŽBENIKA

Dragi učenici, roditelji i nastavnici,

približava se kraj nastave i vraćanje udžbenika. Svaki razred vraća određene udžbenike pa pogledajte u nastavku koje udžbenike i u koje vrijeme ih učenici trebaju vratiti. Vraćanje  udžbenika učenici potvrđuju svojim potpisom.

Udžbenici koji se ne vraćaju i dopunski obrazovni materijali (radne bilježnice) korišteni u šk. god. 2022./2023. radnog su karaktera i namijenjeni jednogodišnjem korištenju ili su zastarjeli te ih UČENICI NE TREBAJU VRAĆATI.

Preporučujemo da radne bilježnice i  bilježnice čuvate do početka nove školske godine kako biste mogli ponoviti gradivo prethodnog razreda.

Razredna nastava

Učenici donose učiteljicama udžbenike. Učiteljice će pregledati udžbenike i donijeti ih u knjižnicu u naznačeno vrijeme, zajedno s listom na koju će se učenici potpisati.

1.– 4. razred - vraćaju samo VJERONAUK.

Predmetna nastava

Učenici predmetne nastave trebaju doći zajedno s razrednicima u naznačeno vrijeme u školsku knjižnicu. Učenici će ulaziti u knjižnicu jedan po jedan i vraćati udžbenike. Udžbenike je potrebno staviti u vrećicu te na njoj napisati ime, prezime i razred. U knjižnici će razrednici i knjižničarka još jednom pregledati udžbenike koje učenici vraćaju.

5. razred - vraćaju udžbenike iz Hrvatskog jezika, Matematike, Prirode, Povijesti, Geografije, Glazbene kulture, Likovne kulture, Tehničke kulture, Informatike i Vjeronauka (ne vraćaju udžbenike iz Engleskog jezika, Njemačkog jezika i atlas).

6. razred - vraćaju udžbenike iz Hrvatskog jezika, Matematike, Prirode, Povijesti, Geografije, Glazbene kulture, Likovne kulture, Tehničke kulture, Informatike i  Vjeronauka (ne vraćaju udžbenike iz Engleskog jezika, Njemačkog jezika i atlas).

7. razred - vraćaju udžbenike iz Hrvatskog jezika, Matematike, Biologije, Fizike, Kemije, Povijesti, Geografije, Glazbene kulture, Likovne kulture, Tehničke kulture, Informatike i Vjeronauka (ne vraćaju udžbenike iz Engleskog jezika, Njemačkog jezika i atlas).

8. razred - vraćaju udžbenike iz Hrvatskog jezika, Matematike, Biologije, Fizike, Kemije, Povijesti, Geografije, Glazbene kulture, Likovne kulture, Tehničke kulture, Informatike i Vjeronauka (ne vraćaju udžbenike iz Engleskog jezika, Njemačkog jezika i atlas).

Prema Naputku o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz državnoga proračuna učenici udžbenike vraćaju na  kraju nastavne godine, odnosno na kraju popravnog ispita. Ako učenici izgube ili zbog nepažljivog postupanja onemoguće ponovno korištenje udžbenika predviđenih za višegodišnje korištenje, dužni su nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenika. Učenik koji ne vrati udžbenike koje je zadužio prethodne školske godine, odnosno ne nadoknadi štetu, neće moći zadužiti udžbenike za novu školsku godinu.

Udžbenici će se vraćati 20. i 21. lipnja 2023. u školsku knjižnicu prema sljedećem  rasporedu za 2. tjedan:

20. lipnja (UTORAK) 21. lipnja (SRIJEDA)

1. - 4. razredi: 1. sat (8:00-8:45)

(Napomena: Budući da vraćate

samo vjeronauk, možete udžbenike

vratiti i tijekom PONEDJELJKA

19. lipnja i u SRIJEDU 1. i 2. sat)

5. a: 3. sat (9:40-10:25)
7. b: 2. sat (8:50-9:35) 7. a: 4. sat (10:40-11:25)
6. a: 4. sat (10:40-11:25) 8. a: 5. sat (11:40-12:25)
6. b: 5. sat (11:40-12:25)
5. b: 5. sat (11:40-12:25)
8. b: iza 6. sata (od 13 i 20)

Ako  učenik ne vrati udžbenike, neće ostvariti pravo na besplatne udžbenike iduće školske godine.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja za sljedeću školsku godinu 2023./2024. osigurava besplatne udžbenike za sve učenike osnovnih škola, a dopunske obrazovne materijale (radne bilježnice) će kupiti Grad Slavonski Brod. Pratite mrežnu stranicu škole za daljnje obavijesti.

U Slavonskome Brodu 14. lipnja 2023.

Knjižničarka: Maja Jasić Dašić

objavio: Iva Avramović   datum: 14. 6. 2023.

« Travanj 2024 »