IZLOŽBA MALIH KUĆNIH LJUBIMACA

U srijedu, 3. listopada 2012. godine, u našoj školi održana je izložba malih kućnih ljubimaca povodom Svjetskog  dana zaštite životinja. Organizatori izložbe bili su mali ekolozi i biolozi naše škole koji su za taj dan izradili poseban plakat kako bi povećali svijest o problemima životinja te potaknuli ostale učenike i posjetitelje na razmišljanje o tome kako se odnose prema životinjama.

Učenici su i ove godine ponosno pokazali raznolikost svojih kućnih ljubimaca za koje su ispunili posebne kartice s najvažnijim podacima o svom ljubimcu. Tako  su posjetitelji  mogli upoznati teleskope, zlatne ribice, ciklide, kanarince, papige, zebe, crvenouhe kornjače, kineskog hrčka, zlatnog hrčka, mačke, zamorca, patuljaste kuniće.
Od ukupno 25 životinja na izložbi učenici su svojim glasovima na posebno izrađenim glasačkim listićima izabrali  tri ljubimca čiji su vlasnici dobili diplome i simbolične nagrade.

1. nagrada: patuljasti kunić Lupko- Kristina Mrkalj, 4.b.
2. nagrada: kineski hrčak Gricko - Rajna Bitnunjac, 5.b
3.  nagrada: ribice ciklidi - Antonio Stanić, 5.a

1. nagrada                                                       2. nagrada

3. nagrada

Ekolozi i biolozi su se pobrinuli da se tijekom izložbe kućni ljubimci što manje uznemiravaju te da imaju dovoljno hrane i vode.

Nadamo se da će i slijedeće godine odaziv učenika izlagača biti izvrstan, a do tada pogledajte i ostale fotografije s naše izložbe malih kućnih ljubimaca!

objavio: Gabrijela Blekić   datum: 4. 10. 2012.