PLASTIČNIM BOCAMA DO DUPINA

Učenici naše škole već treću godinu  prikupljanjem plastičnih boca pomažu ugroženim životinjama RH. Nakon posvojenog orla Rikija iz Parka prirode Kopački rit te dva šišmiša iz Parka prirode Veternica ove školske godine prikupili su oko 1400 plastičnih boca u samo dva i pol mjeseca.

Eko akciju provodili su od veljače do kraja travnja i ove školske godine odlučili posvojiti dva dupina - Bou i Jopa i na taj način podržati projekt zaštite dobrih dupina koji obitavaju u cresko –lošinjskom  arhipelagu te pridonjeti podizanju svijesti javnosti  o potrebi zaštite svih dupina i njihovog prirodnog okoliša.

Uz posvajanje tri različite vrste zaštićenih životinja učenici su se pobliže upoznali s njihovim staništima i načinom života.Najviše boca prikupila je Katarina Kožul 6.a (oko 7oo) te je posvojila Bou, ženku akvatorija otoka Visa.

Vijest o našem projektu možete pronaći i na http://www.vecernji.hr/slavonija/prikupili-1400-plasticnih-boca-i-posvojili-dva-dupina-939498

Drugi posvojeni dupin je mladunac Jop, mlad i razigran te poseban po tome što ima zakržljalu leđnu peraju nalik grbici. Kao i svake godine učenici će biti nagrađeni posebnim priznanjima za sudjelovanje u projektu.

Kroz ove tri godine reciklirali smo oko 5000 plastičnih boca, a ove godine smo se uključili i u prikupljanje plastičnih čepova za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL) tj. pomažemo u njihovom projektu "Plastičnim čepovima do skupih lijekova".

U nadi kako će ova humanitarna akcija pridonijeti poboljšanju životnih uvjeta oboljelih od leukemije i limfoma pozivamo i sve druge škole koje još ne sudjeluju u humanitarnoj akciji da se uključe u istu.

Brankica Radonić, prof. biologije i kemije

objavio: Gabrijela Blekić   datum: 29. 5. 2014.