"Pustinju čini lijepom to što ona negdje u sebi krije izvor..." (Antoine de Saint-Exupery)

Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica

Podružnica HUŠK-a Brodsko-posavske županije

raspisuje likovni, literarni i  fotografski natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola

„Pustinju čini lijepom to što ona negdje u sebi krije izvor…“

(Antoine de Saint-Exupery)

Natječajem želimo obilježiti 100. godišnjicu smrti Antoinea de Saint-Exuperyja, autora jedne od najpoznatijih i najčitanijih knjiga uopće te istaknuti i povezati teme Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica i Mjeseca hrvatske knjige (školska knjižnica i ljubav). Kod učenika bismo željeli osvijestiti potrebu za  ljubavi kao pokretačicom svega, odgovornosti  i slozi u međusobnoj komunikaciji te posebnostima koje svaki čovjek krije u sebi pa upravo takva promišljanja mogu potaknuti učenike na promišljanje i kreativnost.

Uvjeti natječaja:

Literarni radovi moraju biti pisani hrvatskim standardnim jezikom u bilo kojem obliku (pjesma, pjesma u prozi, pismo…), a tematski odgovarati nazivu natječaja.

Likovni radovi mogu biti u bilo kojoj tehnici, veličine najviše 50x70cm, a tematski odgovarati nazivu natječaja.

Svaki rad treba sadržavati podatke o učeniku (ime, prezime, razred, naziv škole) i mentoru (ime i prezime te podatke za kontakt).

Broj literarnih i likovnih radova nije ograničen.

Fotografski radovi dostavljaju se u .jpg formatu, veličine do 3 MB, dulje stranice maksimalno 2400 piksela.

Uz svaki rad potrebno je navesti podatke o učeniku (ime, prezime, razred, naziv škole) i mentoru (ime i prezime te podatke za kontakt).

Svaki sudionik može poslati najviše 4 fotografska rada.

VREDNOVANJE RADOVA

Radovi će se vrednovati prema dobnoj skupini učenika (niži razredi osnovnih škola, viši razredi osnovnih škola, srednje škole) te prema kategorijama (likovni, literarni i fotografski radovi).

Natječaj je nagradni, a podjela nagrada i diploma (za prvonagrađene) te zahvalnica (za sve sudionike i mentore) održat će se u školskoj knjižnici Osnovne škole „Dragutin Tadijanović“ 30. listopada u  18 sati.

Rok za dostavu radova je 20. listopada 2014.g.

Radove možete slati na adresu: OŠ „Dragutin Tadijanović“, Naselje Andrije Hebranga 12/1, 35000 Slavonski Brod ili na e-mail: podruznica.husk.bpz@gmail.com s naznakom  Za natječaj „Pustinju čini lijepom…“.

Nakon pristizanja radova isti će se proslijediti tročlanom povjerenstvu za svaku kategoriju posebno (literarni, likovni i fotografski radovi). Povjerenstva su izabrana u suradnji s Književno-likovnim društvom „Berislavić“ i Zajednicom tehničke kulture Slavonski Brod .

Sudionici natječaja slanjem radova pristaju na objavu istih na mrežnim stranicama Hrvatske udruge školskih knjižničara, škola i u medijima.

Radujemo se sudjelovanju učenika i mentora Vaše škole.

U Slavonskom Brodu, 1. listopada 2014.g.

Predsjednica Podružnice HUŠK-a

Brodsko-posavske županije:

Gabrijela Blekić,

stručna suradnica mentorica

objavio: Gabrijela Blekić   datum: 10. 10. 2014.