OBAVIJEST RODITELJIMA

Osnovna škola „Dragutin Tadijanović“ Slavonski Brod, 21.svibnja 2020.

Poštovani roditelji!

Prema novim naputcima, Škola je otvorena za sve učenike 1.-4.razreda, a epidemiolozi su napisali, u svojim naputcima da je ŠKOLA SIGURNA ZA SVE UČENIKE I DJELATNIKE.

Oni roditelji koji imaju OBJEKTIVNE RAZLOGE da ne pošalju dijete u školu (bolest djeteta,ako ukućani imaju mjeru samoizolacije i spoznaju da imaju COVID 19, izmještenost u drugo mjesto djeteta ) ili SUBJEKTIVNE RAZLOGE , mogu svoju djecu uključiti naknadno, a do tada trebaju pratiti NASTAVU NA HRT3,koja će trajati samo do početka lipnja2020.  Molim ,u tom slučaju učiteljicama javiti razloge nedolaska djeteta te ih uključiti naknadno.

POZIVAM SVE RODITELJE DA SVOJU DJECU POŠALJU U ŠKOLU U PONEDJELJAK 25.SVIBNJA 2020. godine u 8 SATI.

ULAZAK U ŠKOLU ODVIJAT ĆE SE NA 2 ULAZA ŠKOLE:
► NA GLAVNI ULAZ ULAZE UČENICI : 1.A i 1.B  te 4.A i 4.B
► NA DVORANSKI ULAZ U ŠKOLU ULAZE: 2.A i 2.B te 3.A i 3.B

Učenike nije potrebno dovoditi do škole,ali ako roditelji to ipak žele, molimo da ne ulaze u prostore škole. Učiteljice će učenike uvesti do njihovih učionica uz sve epidemiološke mjere.

ZAHVALJUJEM SVIM RODITELJIMA NA SURADNJI I POTPORI U TIJEKU NASTAVE NA DALJINU.

Molim vas pročitajte sve naputke koji su u privitku.

ZA SVA PITANJA I NEJASNOĆE SLOBODNO MI SE JAVITE NA MOBITEL:
091 250 4174.

Želim svima sretan i ugodan povratak u školu.             Ravnateljica: Ana Blagović

Naglasci za roditelje

• Rad u školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštovanje Uputa HZJZ-a smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće, odnosno ostanak kod kuće te se omogućuje uključivanje sve djece u škole.
  • Roditelji/skrbnici ne moraju dovoditi djecu u škole, ako ih dovode, ne ulaze u školsku zgradu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do ulaza pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu.
  • Sukladno odluci roditelja, učenici u školu dolaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, kao što bi dolazili da nema epidemije.
  • Roditelji se ne okupljaju na ulazu u školsku zgradu.
  • Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu, već se javljaju telefonom ravnatelju škole i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.
  • Škola ne uzima izjava od roditelja radi uključivanja djeteta u ustanovu. Roditeljima treba omogućiti naknadno uključivanje djeteta u školu.
  • Roditelj/skrbnik treba se upoznati s Uputama HZJZ-a u cjelini.
  • Roditelji su značajna karika u krugu povjerenja za učenje, ali i za podršku učeniku u općem razvoju, usvajanju vrijednosti i odgoja u cjelini.

..

objavio: Slavica Danilović   datum: 21. 5. 2020.

« Travanj 2024 »