Prvašići prvi put u posjetu našoj školskoj knjižnici

Školsku knjižnicu su 22. rujna 2023. prvi put posjetili novopečeni učenici naše škole iz 1. a i 1. b razreda sa svojim učiteljicama Almom Pitlović i Zlatom Šunjerga. Knjižničarka ih je upoznala s vrstama knjiga koje mogu posuđivati, poput slikovnica i knjiga za lektiru. Naučili su razliku između knjižare i knjižnice, kako će ubuduće posuđivati i čuvati knjige iz knjižnice te o pravilima ponašanja u knjižnici. Oduševilo ih je pripovijedanje o vuku iz slikovnice Uljuđeni vuk koji voli čitati i koji zna sva pravila lijepog ponašanja kada dolazi u našu knjižnicu.                                                                                                                              Učenici su jedva dočekali ispričati koje su im bajke najdraže i zašto, koji bi njihovi likovi voljeli biti. Neki od prvašića već sami znaju čitati, a nekima knjige čitaju roditelji što također uspješno raspiruje njihovu maštu pa će i zahvaljujući tome s radošću dolaziti po nove slikovnice iz knjižnice. Učenike je na stolu dočekalo mnoštvo primamljivih naslova knjiga za njihov uzrast. Prelistali  su neke od najzanimljivijih, kao i najvažnije lektirne naslove koje će ove školske godine čitati.                                                                                                        Uslijedilo je crtanje najdražeg lika iz bajke ili priče koje su im čitali ili pripovijedali njihovi članovi obitelji. Jedva su dočekali posuditi svoje prve slikovnice. O tome koliko im je bilo lijepo na predavanju u knjižnici i koliko su zavoljeli knjige, govori i činjenica da od tada svakodnevno dolaze u knjižnicu gdje uvijek nauče nešto novo i sa zadovoljstvom pronalaze sve zanimljivije naslove za svoje uvježbavanje čitanja i raspirivanje mašte i kreativnosti.       Ispod teksta možete pogledati fotografije i steći dojam kako su prvašići sa znatiželjom i velikom motivacijom ušli u svijet knjiga, slova i mašte koji je utkan u čitav prostor naše knjižnice. Na fotografijama su i njihovi crteži junaka iz najpoznatijih dječjih bajki i basni.

Fotografije možete pogledati klikom na link.

Napisala: knjižničarka Maja Jasić Dašić

objavio: Iva Avramović   datum: 8. 11. 2023.