Svjetski dan knjige i autorskih prava / Noć knjige

23. travnja obilježava se Svjetski dan knjige i autorskih prava, a tu istu večer počinju programi povodom Noći knjige u knjižnicama diljem svijeta.

U našoj školskoj knjižnici postavljena je izložba starih knjiga (najstarija datira iz 1900. godine) koje su došle u ruke knjižničarke. Te knjige nisu dio fonda knjižnice nego su prikupljane isključivo za ovakve izložbe i rad s učenicima pa su na svoje tavane posegnule bake, tete, ali i neki djelatnici naše škole.

Učenici su s uživanjem prelistavali stare knjige jer ih je jako zanimalo kako su knjige nekada izgledale, kakvim jezikom su pisane i koliko su očuvane nakon toliko puno godina.

Kao još jedan poticaj čitanju i dolasku u školsku knjižnicu na stolovima su za učenike bili pripremljeni dječji časopisi koje su cijeli tjedan pod odmorima rado čitali.

Najveće zanimanje svakako je bilo usmjereno plakatu koji je povodom Noći knjige bio postavljen ispred školske knjižnice. Učenici su mogli napisati koju knjigu bi ponijeli u svemir, onu koja ih najbolje predstavlja i opisuje (ideja je preuzeta sa službenih stranica Noći knjige i prilagođena osnovnoškolskom uzrastu).

Učenici su nekoliko dana mogli ispisivati naslove koji su im zanimljivi, dragi i prirasli srcu. U fotogaleriji provjerite kako je sve to izgledalo, a dogodine se vidimo s nekim novim aktivnostima i idejama!

objavio: Gabrijela Blekić   datum: 2. 5. 2018.